1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika

Zametacie stroje

Zametací stroj Lavor Pro - jeho prierezPodlahové zametacie stroje značky Lavor Pro sú profesionálni pracanti pre komerčné alebo priemyselné použitie. Sú navrhnuté tak aby Vám pri zametaní chodníkov, ciest alebo priemyselných hál a priestranstiev poskytovali maximálnu efektivitu a spoľahlivosť.
Stroje možno rozdeliť na zametacie stroje s chodiacou obsluhou a so sediacou obsluhou, pričom štandard je, že zametacie stroje so sediacou obsluhou majú vyšší hodinový výkon.

V jednotlivých sekciách sme zhrnuli najčastejšie kladené otázky od zákazníkov a taktiež popis jednotlivých vlastností strojov pre ešte lepší prehľad.

Ak by Vás ešte zaujímali akékoľvek informácie ohľadom zametacích strojov, neváhajte nás kontaktovať. Ochotne poradíme a navrhneme pre Vás optimálne riešenie na mieru.

Ponuka zametacích strojov

info: stroje sú zoradené hierarchicky podľa výkonu

Lavor Pro SWL 700 ET

Lavor Pro SWL 700 ST

Lavor Pro SWL 900 ET

Lavor Plus SWL 900 ST

Lavor Pro SWL R 850 ET

Lavor Pro SWL R 1000 ET

Lavor Pro SWL R 1000 ST Bin-Up

Na všetky stroje poskytujeme záručný a pozáručný servis a taktiež dostupné náhradné diely a príslušenstvo

Popis vlastností zametacích strojov

Štruktúra zametacieho stroja Lavor Pro

Nepriamy spätný zber odpadu

Nepriamy spätný zber odpadu

Smeti sú prenášané otáčaním sa hlavnej kefy do zadnej časti stroja. To umožňuje efektívne využitie zbernej nádoby pretože je využitá celá jej kapacita. Taktiež je stroj ľahšie ovládateľný, pretože váha je prenesená na os zadných kolies.

Zametacie stroje rýchla výmena kefy

Rýchla výmena kefy

Systém umožňuje rýchlu a pohodlnú výmenu kefy a tým ľahký a rýchly servis a prístup k pohyblivým elementom.

Antistatické zariadenie

Antistatická ochrana

Trenie prachu pri vysokej rýchlosti o kovové časti zametacieho stroja vytvára magnetické pole, ktoré sa neutralizuje na operátorovi stroja s malým nepríjemným výbojom aj skrz plastový materiál. Tento certifikovaný systém, ktorý je v stroji zabudovaný tento fenomén odstraňuje a garantuje komfortnú prevádzku a bezpečnosť pre užívateľa.

Možnosť odpojenia bočnej kefy

Možnosť odpojenia bočnej kefy

Systém , ktorý chráni štetiny bočnej kefy keď stroj nepracuje alebo v prípade, že nie je potrebná.

Nasávací systém

Sací systém

Nachádza sa v priestore hlavnej kefy. Spolu s mechanickou kefou prenáša smeti a prach do zbernej nádoby skrz zabudované filtre.

Predný nasávací systém

Predný sací systém

Tak ako klasický sací systém sa nachádza pri hlavnej kefe, no po jej bočných stranách.

Systém zdvíhajúcich klapiek

Systém zdvíhajúcich sa klapiek

Zberná oblasť hlavnej kefy je limitovaná chráničmi (klapkami), ktorá sa dotýkajú zeme pre lepší sací efekt. Pri veľkých zostatkoch smetí je možné klapky zdvihnúť, čím sa smeti lepšie nasajú a netlačia sa pred sebou.

Oklep filtra

Oklep filtra

Vyčistí filter od prachu bez potreby sa ho dotýkať alebo otvárať zametač. Tak je sacia efektivita udržiavaná na maxime, poskytujúca najlepší možný komfort pre operátora.

Pohon remeňom

Pohon remeňom

Okrúhly tvar remeňa poskytuje vysokú odolnosť, stálosť a spoľahlivosť prevádzky a je bezúdržbový.

Možnosť vyskúšania vlastností strojov priamo v teréne

Otázka: Je lepší benzínový motor alebo model s batériovým pohonom ?

Odpoveď: Použitie spaľovacieho motora znamená prítomnosť výfukových plynov a preto zametací stroj musí byť používaný iba v otvorených priestoroch, kde nie je operátor vystavený riziku otravy jedovatými plynmi. Batériové motory môžu byť použité aj v interiéroch.
Z technického a kvalitatívneho uhla pohľadu, zametače vykonajú rovnaký čistiaci úkon, no zametací stroj s benzínovým motorom môže pracovať non-stop (iba je potrebné dolievať palivo), pričom elektrické modely sú závislé od stavu batérií a potrebujú sa nabíjať (priemerná nabíjacia doba je 8-10 hodín, ak je batéria úplne vybitá)

Otázka: Aké sú použité kefy a čím sa odlišujú jednotlivé typy kief ?

Odpoveď: V zametacích strojoch sú použité dva typy kief:
Prvá sa otáča so zvislou osou na podlahu ( nazývaná aj bočná kefa), je užitočná na presúvanie smetí k zbernej oblasti a na dosiahnutie smetí a špiny pri okrajoch a rohoch stien.
Druhú sa otáča s horizontálnou osou k podlahe. Otáča sa v protismere hodinových ručičiek smerom dopredu a zbiera špinu do zbernej nádoby.
Kefy sa líšia tvarom (okrúhla a plochá bočná kefa a valcová hlavná kefa), v samotnom zložení kefy a v zložení, priemeru a tvare štetín.
Všeobecne, čím viac sú štetiny tuhšie a hrubšie, tým lepšie dokážu zbierať hrubú špinu (napr. mokré lístie). Čím sú štetiny viacej flexibilnejšie a tenšie, tým lepšie dokážu zbierať jemnú špinu a prach.

Otázka: Ako dlho vydržia nabité batérie v prevádzke ?

Odpoveď: Je nemožné presne určiť ako dlho batérie vydržia v teréne. Výdrž batérií závisí od typu povrchu, množstva špiny a odpadu, typu kief a spôsobom ako je trakčný systém využívaný (rýchlosť a sklon).
Batéria je vyrobená na určitý počet nabíjacích cyklov (aj nekompletných), ktorý sa dajú dosiahnuť pri dodržaní všeobecných pravidiel nabíjania batérií.

Otázka: Aký druh batérie použiť ?

Odpoveď: Batérie majú odlišné ceny a preto je dôležité poznať ich vlastnosti aby dokázali efektívne plniť potreby operátora.Rozdeľujú sa na dve skupiny.
Olovnaté batérie – potrebujú dolievanie elektrolytu (destilovanej vody) pretože pri nabíjaní sa odparujú plyny a roztok sa zrieďuje. Sú to klasické batérie
VRLA batérie (batérie regulované ventilom) sú vzduchotesné, to znamená, že plyny ktoré sú produkované počas nabíjania sú rekuperované späť do batérie. Môžu sa nabíjať kdekoľvek a taktiež akokoľvek prenášať bez rizika.
Tieto batérie sa rozdeľujú podľa toho v akom skupenstve majú kyselinu – tekuté alebo gélové. Na trhu je množstvo produktov s odlišnými parametrami a hodnotou preto je dôležité poznať výrobné detaily pre použitie správnej nabíjačky batérií.
Nech je použitá akákoľvek technológia – je užitočné vedieť, že batérie majú bežnú vlastnosť, že sa samé po čase vybíjajú (Záleží na type technológie) a odporúča sa každé tri mesiace znova ich dobiť ak sú už dlhšie nepoužívané.