1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika
lenmar-lavorpro-vulcano-74

LavorPRO Vulcano 74

Model:

LavorPRO Vulcano 74

lenmar-lavorpro-vulcano-74

Všeobecné informácie o stroji

Prenosný bojler radu Vulcano predstavuje výkonný pojazdný prístroj so spaľovacím motorom pre ohrievanie vody, ktorý je pomocou hadice pripojiteľný k akémukoľvek typu vysokotlakového čističa.

Vysokotlakový bojler Vulcano 74 pracuje s tlakom 2900 psi, pričom teplota vypúšťanej vody môže byť až 140°C

Vysokotlakové čističe s ohrevom vody sú najlepším pomocníkom pri čistení zažratej špiny alebo nečistôt nerozpustných vo vode. Vhodné na rozličné použitie a ideálne pre použitie v náročných odvetviach, ako poľnohospodárstve, potravinárstve a staviteľstve.
Vynikajúce pre čistenie veľkých pracovných strojov a pomôcok, ako napríklad farmárske traktory a dopravné prostriedky, motory a náradie, odstraňovanie živočíšnych a rastlinných nečistôt (v stajniach aj v potravinárskom priemysle), čistenie ťažkých stavebných strojov (cementové miešačky, bagre, žeriavy atď.). Pre potreby potravinárskeho priemyslu dokážu tieto vysokotlakové čistiace stroje zabezpečiť efekt hygienickej čistoty.

  • Dieslový spaľovací motor výhrevného telesa (bojler)
  • Vysoko teplotne efektívny vertikálny spaľovač
  • Nárazu odolný samonosný rám
  • 4 veľké kolesá pre ľahké premiestňovanie
  • Veľkokapacitná palivová nádrž (18l) zabezpečuje dlhšiu pracovnú dobu
  • Rýchlospoje súčasťou prístroja
  • Ergonomická rúčka
  • Trváce materiály zabezpečujú dlhú životnosť prístroja a odolnosť voči oderom a bežným nárazom
  • Kolieska nezanechávajú šmuhy a špinavé stopy
  • V rámci voliteľného príslušenstva je dostupná vysokotlaková hadica s možnosťou uchytenia Vulcano 74 na akýkoľvek vysokotlakový čistič

Boiler
Voda vychádzajúca z čerpadla je zohrievaná ohrievačom na dieslový pohon. Teplotný rozdiel vpúštanej a vypúšťanej vody je označovaný ako DeltaT.
Parametre boilera, teda jeho spotreba, určujú tepelnú silu spaľovania.
Za rovnakých podmienok, so zdvíhajúcou sa krivkou dodávania (množstva vody na zohriatie) jednotka Delta T proporčne klesá. Je ľahko pochopiteľné, prečo majú vysokotlakové čističe s vysokou hodnotou „delivery rate“ – množstva vpúšťanej vody silnejšie výhrevné telesá- aby mohli zabezpečiť ideálnu pracovnú teplotu za každých pracovných okolností. Všetky boilery využívané v prístrojoch značky Lavor sú teplotne vysoko efektívne, až 90% a viac, čo znamená nízke prevádzkové náklady s ohľadom na spotrebu dieslového paliva

Ako vybrať vysokotlakový čistič? Je lepší vysoký tlak či dodávaný výkon?

Správne kritériá pre výber vysokotlakového čističa nachádzame v efektivite jeho čistiacich schopností. Tie sú najviac ovplyvnené dodávaným výkonom (množstvo vody dodanej čerpadlom za jednotku času) a tlakom vody (uvádzaným v litroch za hodinu l/h vody na umývaný povrch). Čím vyšší je dodávaný výkon, tým rýchlejšia je fáza umývania (a je potrebné menej drhnutia); čím vyšší je tlak, tým hlbšie je čistenie (a lepšie odstraňovanie hĺbkových nečistôt)

V praxi je bežne kladený dôraz iba na veľkosti tlaku vody (aj kvôli nákladom stúpajúcim s veľkosťou pumpy), avšak dodávaný výkon je taktiež dôležitým faktorom, na ktorý treba hľadieť pri výbere vysokotlakového čistiaceho prístroja.

Prečo vysokotlakový čistiaci prístroj s ohrevom vody?
Potreba použitia horúcej vody je nevyhnutná kedykoľvek chcete odstrániť mastnú alebo výnimočne zažratú špinu za čo najkratší čas. Čistiaci účinok horúcej vody omnoho prevyšuje čistiaci účinok vody studenej (až do výšky 50% pri vybranom druhu nečistôt), pretože teplo napomáha odstraňovaniu špiny. Tepelný efekt na povrchu spôsobuje taktiež urýchlenie schnutia.
Vďaka použitiu vysokotlakového čističa s ohrevom vody je možné skrátiť umývací čas, lepšie vyčistiť vodeodolnú špinu, skrátiť čas schnutia a šetrenie čistiaceho prostriedku, z čoho vyplýva, že zároveň s kratším časom čistenia sa znižujú aj náklady a spotreba vody.

Ktoré parametre odlišujú jednotlivé čističe s rovnakým pracovným výkonom?

Pri výbere je nevyhnutné zvážiť, či klásť dôraz na pracovný tlak alebo hodnotu množstva vpúšťanej vody, taktiež obsah štandardného vybavenia (jeho rozmery a typ), možnosti pracovných funkcií a výrobné špecifikácie (typ výrobných materiálov a použité technológie).
Nemenej dôležitým faktorom je odolnosť prístroja voči opotrebeniu a zničeniu, jeho schopnosť nepretržitej prevádzky, pričom tieto vlastnosti sa zlepšujú zároveň so stúpajúcou triedou, do ktorej je určitý prístroj zaradený.

Ako vybrať typ pumpy? Je lepšia lineárna alebo axiálna?

V tomto ohľade je ťažké určiť víťaza, keďže obe pumpy dokážu podať určitý výkon a majú určitú životnosť. Kvalitu pumpy ovplyvňuje kvalita celkového prístroja a taktiež použitých dielov. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Lavorwash rozhodla vyvíjať obe technológie so snahou zabezpečiť vysoký výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť prístrojov.

Lavor PRO Vulcano 74
Pracovný tlak 200 bar – 2900 psi
Dodávaný výkon 1260 l/h – 5,55 GPM
Napájanie 300W/ 230V – 50 Hz 1 Ph
Maximálna teplota vpúšťanej vody 40°C
Maximálna teplota vypúšťanej vody 140°C
Tepelný výstup 74kW
Rozmery (d x v x š) 94 x 65 x 90 cm
Hmotnosť 44 kg

Príslušenstvo a náhradné diely

Voliteľné príslušenstvo

Vysokotlaková hadica 3/8″ priemer 5/16″ s dĺžkou 10 m pre uchytenie boileru Vulcano k ľubovoľnému vysokotlakovému čističu bez ohrevu vody- Kód produktu 4.618.0012

 

Video a foto galéria

Foto galéria

lenmar-lavor-pro-vulcano-74-workscheme