1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika
lenmar-lavorpro-mystic-xp

LavorPRO Mystic 1309 XP

Model:

LavorPRO Mystic 1309 XP

Všeobecné informácie o stroji

Vysokotlakový čistič Mystric 1309 XP je výkonný prenosný prístroj, ktorý pracuje s tlakom 1885 psi vyvolávaným motorom s výkonom 2800W . Dodáva sa so vstavaným zásobníkom na čistiaci prostriedok, aby bol proces čistenia efektívnejší. Je určený pre profesionálnych užívateľov, ktorí kladú dôraz na kvalitne a rýchlo prevedenú prácu počas náročných dní – vďaka jeho mosadzným čerpadlám a oceľovým piestom potiahnutým keramikou.

  • Tri oceľové piesty potiahnuté keramikou, mosadzné axiálne čerpadlo s hlavicou a vstavaný obtokový ventil
  • Sacie a výtlačné S.S. ventily
  • Systém Total Stop
  • Zabudovaná nádrž na čistiaci roztok pre nepriame nasávanie
  • Kábel s dĺžkou až 5 metrov a praktickým držiakom
  • Praktický držiak príslušenstva
  • Držiak hadice
  • Ergonomická rúčka
  • Trváce materiály zabezpečujú dlhú životnosť prístroja a odolnosť voči oderom a bežným nárazom
  • Kolieska nezanechávajú šmuhy a špinavé stopy

totalstop Systém Total Stop
Uvoľnením kohútika dôjde k automatickému zastaveniu pumpy, čo predchádza poškodeniu počas obtokovej fázy chodu. Stlačením kohútika sa vysokotlakový čistič znova naštartuje. Maximálna ochrana pumpy.
axial-pumpAxiálne čerpadlo

HERITAGE LINE

Línia produktov Lavor PRO HERITAGE je vyrábaná v súlade s filozofiou „menej je viac“. Všetky produkty sú určené pre zákazníkov, ktorý hľadajú vysokotlakový čistiaci stroj a nie sú ochotní pristupovať na kompromisy. Prístroje sú vybavené kovovou rúčkou po obvode prístroja schopnou uniesť prípadný náraz alebo pád.

Všetky modely línie LavorPRO Heritage kombinujú to najlepšie z technológie Lavorwash s jednoduchými a trvácimi rámami prístroja, ktoré sú schopné odolať rozličným poveternostným podmienkam. Sú taktiež odolné voči hrdzi.

V línii LavorPRO Heritage sa nachádzaj jeden model s 2800 RPM (Mystic) , štyri modely s 1450 RPM (Columbia  R, Hyper C, Ohio a Utah), jednofázové a trojfázové stacionárne tlakové čističe s galvanizovaným rámom alebo s rámom z nehrdzavejúcej ocele AISI 304 (MCHPV a MCHPX) a široká škála spaľovacích motorov s výkonom až do 13 koní.

Ako vybrať vysokotlakový čistič? Je lepší vysoký tlak či dodávaný výkon?

Správne kritériá pre výber vysokotlakového čističa nachádzame v efektivite jeho čistiacich schopností. Tie sú najviac ovplyvnené dodávaným výkonom (množstvo vody dodanej čerpadlom za jednotku času) a tlakom vody (uvádzaným v litroch za hodinu l/h vody na umývaný povrch). Čím vyšší je dodávaný výkon, tým rýchlejšia je fáza umývania (a je potrebné menej drhnutia); čím vyšší je tlak, tým hlbšie je čistenie (a lepšie odstraňovanie hĺbkových nečistôt)

V praxi je bežne kladený dôraz iba na veľkosť tlaku vody (aj kvôli nákladom stúpajúcim s veľkosťou pumpy), avšak dodávaný výkon je taktiež dôležitým faktorom, na ktorý treba hľadieť pri výbere vysokotlakového čistiaceho prístroja.

Ako vybrať typ pumpy? Je lepšia lineárna alebo axiálna?

V tomto ohľade je ťažké určiť víťaza, keďže obe pumpy dokážu podať určitý výkon a majú určitú životnosť. Kvalitu pumpy ovplyvňuje kvalita celkového prístroja a taktiež použitých dielov. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Lavorwash rozhodla vyvíjať obe technológie so snahou zabezpečiť vysoký výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť prístrojov.

Lavor PRO Mystic 1309 XP
Pracovný tlak/ Tlak max. 130/150 bar  1885/2175 psi
Dodávaný výkon 540 l/h – 2,37 GPM
Výkon / Napájanie 2800W – 230 V – 50 Hz  – 1ph
Typ čerpadla / RPM MPBX2 / 2800 RPM
Maximálna teplota vpúšťanej vody 40 °C
Rozmery (d x v x š) mm 43 x 50 x 85
Hmotnosť 28 kg

Príslušenstvo a náhradné diely

Štandardné príslušenstvo

lavorpro-alaska-xp-standardne-prislusenstvo

Voliteľné príslušenstvo

Video a foto galéria

Foto galéria