1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika
lenmar-lavorpro-michigan-lp

LavorPRO Michigan 2021 LP

Model:

LavorPRO Michigan 2021 LP

Všeobecné informácie o stroji

Vysokotlakové čističe radu Michigan 2021 LP sú výkonné trojfázové prenosné prístroje, ktoré pracujú s tlakom 2900 psi vyvolávaným motorom s výkonom 9400W. Dodáva sa so vstavaným zásobníkom na čistiaci prostriedok, aby bol proces čistenia efektívnejší. Je určený pre profesionálnych užívateľov, ktorí kladú dôraz na kvalitne a rýchlo prevedenú prácu počas náročných dní – vďaka jeho mosadzným čerpadlám a keramickým piestom.

 • Štvorpólový elektrický motor (1450 RPM) s tepelnou poistkou a vodným chladením
 • Tri celokeramické piesty, mosadzné axiálne čerpadlo s hlavicou a vstavaný obtokový ventil
 • Sacie a výtlačné S.S. ventily
 • Nízkonapäťový systém Total Stop s možnosťou oneskorenia
 • Zabudovaná nádrž na čistiaci roztok pre nepriame nasávanie
 • Kábel s dĺžkou až 5 metrov a praktickým držiakom
 • Praktický držiak príslušenstva
 • Glycerínový tlakomer
 • Regulátor tlaku
 • Ergonomická rúčka
 • Trváce materiály zabezpečujú dlhú životnosť prístroja a odolnosť voči oderom a bežným nárazom
 • Kolieska nezanechávajú šmuhy a špinavé stopy

Vysokotlakové čističe radu Michigan LP sú dodávané v piatich výkonnostných kategóriách. Rozdiel je predovšetkým v podávanom výkone prístroja a v tryskách dodávaných v rámci štandardného vybavenia. Michigan 1211 LP je ako jediný jednofázový a postráda vodné chladenie motora. Piesty sú potiahnuté keramikou, zatiaľ čo u Michigan 1515, 2015, 2021 a 2515 sú piesty celokeramické a prístroje sú trojfázové. Michigan 1211 LP a Michigan 2015 LP sú dodávané s rovnakým štandardným vybavením.

totalstop24vSystém Total Stop 24V

Nízkonapäťový systém TotalStop s odkladom zastavenia slúži na predchádzanie rýchlemu a viacnásobnému štartu a vypnutiu prístroja – motora a pumpy, vždy, keď je manipulované s kohútikom. Možný odklad zastavenia je 15 sekúnd. Slúži na prevenciu, ochranu motora a pumpy, úsporu nákladov na energie a predĺženie životnosti prístroja.
water-coolingVodné Chladenie Motora
Voda prúdi cez S. S. cievky okolo motora, čo umožňuje lepšiu tepelnú výmenu (a tak chladenie) ako vzduch taktiež v tých častiach motora, kde by prívod vody mohol dosiahnuť 60 ° C. To umožňuje pokles prevádzkovej teploty motora a čerpadiel (mechanických prvkov), poskytnutie lepšiu spoľahlivosť a dlhšiu životnosť.
crankshaftLineárna Pumpa
K pohybu piestov (3ks) dochádza prostredníctvom systému ojníc a kľukového hriadeľa. Pozdĺžna os piestu (umiestnená v rovnakej úrovni alebo lineárne) je kolmá k osi otáčania motora, a tak oveľa univerzálnejšie znáša dodávanie vysokých objemov (od 21 l / min) a má lepšie samonasávacie schopnosti.
motor-low-rotation-speedNízkootáčkový motor
Elektrický motor prenáša rovnaký počet otáčok čerpadla. Štvorpólový motor využíva nižšiu rýchlosť otáčania komponentov (1400 otáčok za minútu pri 50 Hz alebo 1750 otáčok za minútu v prípade 60 Hz), čo poskytnutie dlhšiu životnosť čerpadla a predlžuje životnosť motora.

VANGUARD LINE

Línia produktov Lavor PRO VANGUARD predstavuje produkty určené pre profesionálneho zákazníka, ktorý hľadá okrem tradičnej robustnosti, ktorá je charakteristická pre značku Lavor PRO, aj moderný ergonomický dizajn, ktorý je výsledkom dlhoročných výskumov R&D.

Každý model línie Lavor PRO Vanguard je vybavený veľkými kolieskami pre ľahkú manipuláciu s prístrojom, priestorom na odkladanie príslušenstva a plastovou konštrukciu odolnou voči nárazom, ktorá taktiež zabezpečuje nízku hlučnosť prístroja.

Línia LavorPRO Vanguard zahŕňa dva modely 2800 RPM (Alaska a LMX) a tri modely  1450 RPM (Arizona, Michigan a Danubio), ktoré dokážu vyhovieť každému zákazníkovi.

Ako vybrať vysokotlakový čistič? Je lepší vysoký tlak či dodávaný výkon?

Správne kritériá pre výber vysokotlakového čističa nachádzame v efektivite jeho čistiacich schopností. Tie sú najviac ovplyvnené dodávaným výkonom (množstvo vody dodanej čerpadlom za jednotku času) a tlakom vody (uvádzaným v litroch za hodinu l/h vody na umývaný povrch). Čím vyšší je dodávaný výkon, tým rýchlejšia je fáza umývania (a je potrebné menej drhnutia); čím vyšší je tlak, tým hlbšie je čistenie (a lepšie odstraňovanie hĺbkových nečistôt)

V praxi je bežne kladený dôraz iba na veľkosti tlaku vody (aj kvôli nákladom stúpajúcim s veľkosťou pumpy), avšak dodávaný výkon je taktiež dôležitým faktorom, na ktorý treba hľadieť pri výbere vysokotlakového čistiaceho prístroja.

Ako vybrať typ pumpy? Je lepšia lineárna alebo axiálna?

V tomto ohľade je ťažké určiť víťaza, keďže obe pumpy dokážu podať určitý výkon a majú určitú životnosť. Kvalitu pumpy ovplyvňuje kvalita celkového prístroja a taktiež použitých dielov. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Lavorwash rozhodla vyvíjať obe technológie so snahou zabezpečiť vysoký výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť prístrojov.

Lavor PRO Michigan 2021 LP
Pracovný tlak/ Tlak max. 200 bar – 2900 psi
Dodávaný výkon 1260 l/h – 5,55 GPM
Výkon / Napájanie 9400W – 400 V – 50 Hz  – 3ph
Typ čerpadla / RPM MPW5/ 1450 RPM
Maximálna teplota vpúšťanej vody 40°C
Rozmery (d x v x š) 60 x 55 x 107 cm
Hmotnosť 69 kg

Príslušenstvo a náhradné diely

Štandardné príslušenstvo

lenmar-lavorpro-michigan-2021-lp-standardne-prislusenstvo

Video a foto galéria

Foto galéria