1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika
lenmar-lavorpro-michigan-lp

LavorPRO Michigan 1211 LP jednofázový

Model:

LavorPRO Michigan 1211 LP

Všeobecné informácie o stroji

Vysokotlakové čističe radu Michigan 1211 LP sú výkonné jednofázové prenosné prístroje, ktoré pracujú s tlakom 1740 psi vyvolávaným motorom s výkonom 3000W. Dodáva sa so vstavaným zásobníkom na čistiaci prostriedok, aby bol proces čistenia efektívnejší. Je určený pre profesionálnych užívateľov, ktorí kladú dôraz na kvalitne a rýchlo prevedenú prácu počas náročných dní – vďaka jeho mosadzným čerpadlám a oceľovým piestom potiahnutým keramikou.

 • Štvorpólový elektrický motor (1450 RPM) s tepelnou poistkou
 • Tri keramikou potiahnuté piesty, mosadzné axiálne čerpadlo s hlavicou a vstavaný obtokový ventil
 • Sacie a výtlačné S.S. ventily
 • Systém Total Stop
 • Zabudovaná nádrž na čistiaci roztok pre nepriame nasávanie (1,6l)
 • Kábel s dĺžkou až 5 metrov a praktickým držiakom
 • Praktický držiak príslušenstva
 • Držiak hadice s 10 m hadice (voliteľné)
 • Glycerínový tlakomer
 • Regulátor tlaku
 • Ergonomická rúčka
 • Trváce materiály zabezpečujú dlhú životnosť prístroja a odolnosť voči oderom a bežným nárazom
 • Kolieska nezanechávajú šmuhy a špinavé stopy

Vysokotlakové čistiće radu Michigan LP sú dodávané v piatich výkonnostných kategóriách. Rozdiel je predovšetkým v podávanom výkone prístroja a v tryskách dodávaných v rámci štandardného vybavenia. Michigan 1211 LP je ako jediný jednofázový a postráda vodné chladenie motora. Piesty sú potiahnuté keramikou, zatiaľ čo u Michigan 1515, 2015, 2021 a 2515 sú piesty celokeramické. Michigan 1211 LP a Michigan 2015 LP sú dodávané s rovnakým štandardným vybavením.

crankshaftLineárna Pumpa

K pohybu piestov (3ks) dochádza prostredníctvom systému ojníc a kľukového hriadeľa. Pozdĺžna os piestu (umiestnená v rovnakej úrovni alebo lineárne) je kolmá k osi otáčania motora, a tak oveľa univerzálnejšie znáša dodávanie vysokých objemov (od 21 l / min) a má lepšie samonasávacie schopnosti.
motor-low-rotation-speedNízkootáčkový motor
Elektrický motor prenáša rovnaký počet otáčok čerpadla. Štvorpólový motor využíva nižšiu rýchlosť otáčania komponentov (1400 otáčok za minútu pri 50 Hz alebo 1750 otáčok za minútu v prípade 60 Hz), čo poskytnutie dlhšiu životnosť čerpadla a predlžuje životnosť motora.

totalstopSystém Total Stop

Uvoľnením kohútika dôjde k automatickému zastaveniu pumpy, čo predchádza poškodeniu počas obtokovej fázy chodu. Stlačením kohútika sa vysokotlakový čistič znova naštartuje. Maximálna ochrana pumpy

VANGUARD LINE

Línia produktov Lavor PRO VANGUARD predstavuje produkty určené pre profesionálneho zákazníka, ktorý hľadá okrem tradičnej robustnosti, ktorá je charakteristická pre značku Lavor PRO, aj moderný ergonomický dizajn, ktorý je výsledkom dlhoročných výskumov R&D.

Každý model línie Lavor PRO Vanguard je vybavený veľkými kolieskami pre ľahkú manipuláciu s prístrojom, priestorom na odkladanie príslušenstva a plastovou konštrukciu odolnou voči nárazom, ktorá taktiež zabezpečuje nízku hlučnosť prístroja.

Línia LavorPRO Vanguard zahŕňa dva modely 2800 RPM (Alaska a LMX) a tri modely  1450 RPM (Arizona, Michigan a Danubio), ktoré dokážu vyhovieť každému zákazníkovi.

Ako vybrať vysokotlakový čistič? Je lepší vysoký tlak či dodávaný výkon?

Správne kritériá pre výber vysokotlakového čističa nachádzame v efektivite jeho čistiacich schopností. Tie sú najviac ovplyvnené dodávaným výkonom (množstvo vody dodanej čerpadlom za jednotku času) a tlakom vody (uvádzaným v litroch za hodinu l/h vody na umývaný povrch). Čím vyšší je dodávaný výkon, tým rýchlejšia je fáza umývania (a je potrebné menej drhnutia); čím vyšší je tlak, tým hlbšie je čistenie (a lepšie odstraňovanie hĺbkových nečistôt)

V praxi je bežne kladený dôraz iba na veľkosti tlaku vody (aj kvôli nákladom stúpajúcim s veľkosťou pumpy), avšak dodávaný výkon je taktiež dôležitým faktorom, na ktorý treba hľadieť pri výbere vysokotlakového čistiaceho prístroja.

Ako vybrať typ pumpy? Je lepšia lineárna alebo axiálna?

V tomto ohľade je ťažké určiť víťaza, keďže obe pumpy dokážu podať určitý výkon a majú určitú životnosť. Kvalitu pumpy ovplyvňuje kvalita celkového prístroja a taktiež použitých dielov. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Lavorwash rozhodla vyvíjať obe technológie so snahou zabezpečiť vysoký výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť prístrojov.

 

Lavor PRO Michigan 1211 LP
Pracovný tlak/ Tlak max. 120 bar – 1740 psi
Dodávaný výkon 660 l/h – 2,91 GPM
Výkon / Napájanie 3000W – 230 V – 50 Hz  – 1ph
Typ čerpadla / RPM MP3/ 1450 RPM
Maximálna teplota vpúšťanej vody 40°C
Rozmery (d x v x š) 60 x 55 x 107 cm
Hmotnosť 52 kg

Príslušenstvo a náhradné diely

Štandardné príslušenstvo

lenmar-lavorpro-michigan-1211-lp-standardne-prislusenstvo

Video a foto galéria

Foto galéria