1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika
lavorpro-lmx-xp

LavorPRO LMX 1211 XP

Model:

LavorPRO LMX 1211 XP

Všeobecné informácie o stroji

Vysokotlakové čističe radu LMX 1211 XP sú výkonné prenosné prístroje, ktoré pracujú s tlakom 1740 psi vyvolávaným 3300W motorom. Dodáva sa so vstavaným zásobníkom na čistiaci prostriedok, aby bol proces čistenia efektívnejší. Je určený pre profesionálnych užívateľov, ktorí kladú dôraz na kvalitne a rýchlo prevedenú prácu počas náročných dní – vďaka jeho mosadzným čerpadlám a oceľovým piestom potiahnutým keramikou.

 • Tri oceľové piesty potiahnuté keramikou, mosadzné axiálne čerpadlo s hlavicou a vstavaný obtokový ventil
 • Sacie a výtlačné S.S. ventily
 • Systém Total Stop
 • Zabudovaná nádrž na čistiaci roztok pre nepriame nasávanie
 • Kábel s dĺžkou až 5 metrov a praktickým držiakom
 • Praktický držiak príslušenstva
 • Zabudovaný držiak hadice s 10 m hadicou
 • Glycerínový tlakomer
 • Regulátor tlaku
 • Ergonomická rúčka
 • Trváce materiály zabezpečujú dlhú životnosť prístroja a odolnosť voči oderom a bežným nárazom
 • Kolieska nezanechávajú šmuhy a špinavé stopy

Vysokotlakové čističe rady LMX XP ú účinnejšie ako prístroje Alaska XP a Hyper K XP , štandardná výbava je dodávaná buď vrátane ohnutého tyčového nástavca (typ 1211 XP) alebo rovného tyčového nástavca s tryskou (typ 2007). Novinkou je glycerínový tlakomer a regulátor tlaku, LMX XP pracujú s iným typom čerpadla.

Porovnanie technických parametrov vysokotlakových čističov LMX 1211 XP a LMX 2007 XP nájdete v tabuľke. Veľkostne aj hmotnostne sú rovnaké, taktiež čo sa týka typu motora a pumpy, rozdiel je predovšetkým v podávanom výkone prístroja.

totalstop Systém Total Stop

Uvoľnením kohútika dôjde k automatickému zastaveniu pumpy, čo predchádza poškodeniu počas obtokovej fázy chodu. Stlačením kohútika sa vysokotlakový čistič znova naštartuje. Maximálna ochrana pumpy.

VANGUARD LINE

Línia produktov Lavor PRO VANGUARD predstavuje produkty určené pre profesionálneho zákazníka, ktorý hľadá, okrem tradičnej robustnosti, ktorá je charakteristická pre značku Lavor PRO, aj moderný ergonomický dizajn, ktorý je výsledkom dlhoročných výskumov R&D.

Každý model línie Lavor PRO Vanguard je vybavený veľkými kolieskami pre ľahkú manipuláciu s prístrojom, priestorom na odkladanie príslušenstva a plastovou konštrukciu odolnou voči nárazom, ktorá taktiež zabezpečuje nízku hlučnosť prístroja.

Línia LavorPRO Vanguard zahŕňa dva modely 2800 RPM (Alaska a LMX) a tri modely  1450 RPM (Arizona, Michigan a Danubio), ktoré dokážu vyhovieť každému zákazníkovi.

Ako vybrať vysokotlakový čistič? Je lepší vysoký tlak či dodávaný výkon?

Správne kritériá pre výber vysokotlakového čističa nachádzame v efektivite jeho čistiacich schopností. Tie sú najviac ovplyvnené dodávaným výkonom (množstvo vody dodanej čerpadlom za jednotku času) a tlakom vody (uvádzaným v litroch za hodinu l/h vody na umývaný povrch). Čím vyšší je dodávaný výkon, tým rýchlejšia je fáza umývania (a je potrebné menej drhnutia); čím vyšší je tlak, tým hlbšie je čistenie (a lepšie odstraňovanie hĺbkových nečistôt)

V praxi je bežne kladený dôraz iba na veľkosti tlaku vody (aj kvôli nákladom stúpajúcim s veľkosťou pumpy), avšak dodávaný výkon je taktiež dôležitým faktorom, na ktorý treba hľadieť pri výbere vysokotlakového čistiaceho prístroja.

Ako vybrať typ pumpy? Je lepšia lineárna alebo axiálna?

V tomto ohľade je ťažké určiť víťaza, keďže obe pumpy dokážu podať určitý výkon a majú určitú životnosť. Kvalitu pumpy ovplyvňuje kvalita celkového prístroja a taktiež použitých dielov. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Lavorwash rozhodla vyvíjať obe technológie so snahou zabezpečiť vysoký výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť prístrojov.

Lavor PRO LMX 1211 XP Lavor PRO LMX 2007 XP
Pracovný tlak/ Tlak max. 120/150 bar  1740/2175 psi 200/220 bar  2900/3190 psi
Dodávaný výkon 660 l/h – 2,91 GPM 420 l/h – 1,85 GPM
Výkon / Napájanie 3300W – 230 V – 50 Hz  – 1ph 3300W – 230 V – 50 Hz  – 1ph
Typ pumpy / RPM MPBX2 / 2800 RPM MPBX2 / 2800 RPM
Maximálna teplota vpúšťanej vody 40°C 40°C
Rozmery (d x v x š) 59 x 37 x 87 cm 59 x 37 x 87 cm
Hmotnosť 28 kg 28 kg

Príslušenstvo a náhradné diely

Štandardné príslušenstvo

lavorpro-lmx-1211-xp-standardne-prislusenstvo

Video a foto galéria

Foto galéria