1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika
lavorpro-hyper-k-xp

LavorPRO Hyper K 1409 XP

Model:

LavorPRO Hyper K 1409 XP

Všeobecné informácie o stroji

Vysokotlakový čistiť Hyper K 1409 XP je výkonný prenosný prístroj, ktorý pracuje s tlakom 2030psi vyvolávaným 2800W motorom. Dodáva sa so vstavaným zásobníkom na čistiaci prostriedok, aby bol proces čistenia efektívnejší. Je určený pre profesionálnych užívateľov, ktorí kladú dôraz na kvalitne a rýchlo prevedenú prácu počas náročných dní – vďaka jeho mosadzným čerpadlám a oceľovým piestom.

  • Tri oceľové piesty, mosadzné axiálne čerpadlo s hlavicou a vstavaný obtokový ventil
  • Sacie a výtlačné S.S. ventily
  • Systém Total Stop
  • Zabudovaná nádrž na čistiaci roztok pre nepriame nasávanie
  • Kábel s dĺžkou až 5 metrov a praktickým držiakom
  • Praktický držiak príslušenstva
  • Ergonomická rúčka
  • Trváce materiály zabezpečujú dlhú životnosť prístroja a odolnosť voči oderom a bežným nárazom
  • Kolieska nezanechávajú šmuhy a špinavé stopy

Vysokotlakové čističe Alaska XP a Hyper K XP sú po technickej stránke rovnaké. Primárne rozdiely sú v štandardnej výbave prístrojov. Súčasťou štandardného vybavenia Hyper K XP je okrem iného držiak na hadicu umiestnený priamo na prístroji a tyčový nástavec s rotoxovým úchytom.

totalstop Systém Total Stop

Uvoľnením kohútika dôjde k automatickému zastaveniu pumpy, čo predchádza poškodeniu počas obtokovej fázy chodu. Stlačením kohútika sa vysokotlakový čistič znova naštartuje. Maximálna ochrana pumpy.

VANGUARD LINE

Línia produktov Lavor PRO VANGUARD predstavuje produkty určené pre profesionálneho zákazníka, ktorý hľadá, okrem tradičnej robustnosti, ktorá je charakteristická pre značku Lavor PRO, aj moderný ergonomický dizajn, ktorý je výsledkom dlhoročných výskumov R&D.

Každý model línie Lavor PRO Vanguard je vybavený veľkými kolieskami pre ľahkú manipuláciu s prístrojom, priestorom na odkladanie príslušenstva a plastovou konštrukciu odolnou voči nárazom, ktorá taktiež zabezpečuje nízku hlučnosť prístroja.

Línia LavorPRO Vanguard zahŕňa dva modely 2800 RPM (Alaska a LMX) a tri modely  1450 RPM (Arizona, Michigan a Danubio), ktoré dokážu vyhovieť každému zákazníkovi.

Ako vybrať vysokotlakový čistič? Je lepší vysoký tlak či dodávaný výkon?

Správne kritériá pre výber vysokotlakového čističa nachádzame v efektivite jeho čistiacich schopností. Tie sú najviac ovplyvnené dodávaným výkonom (množstvo vody dodanej čerpadlom za jednotku času) a tlakom vody (uvádzaným v litroch za hodinu l/h vody na umývaný povrch). Čím vyšší je dodávaný výkon, tým rýchlejšia je fáza umývania (a je potrebné menej drhnutia); čím vyšší je tlak, tým hlbšie je čistenie (a lepšie odstraňovanie hĺbkových nečistôt)

V praxi je bežne kladený dôraz iba na veľkosti tlaku vody (aj kvôli nákladom stúpajúcim s veľkosťou pumpy), avšak dodávaný výkon je taktiež dôležitým faktorom, na ktorý treba hľadieť pri výbere vysokotlakového čistiaceho prístroja.

Ako vybrať typ pumpy? Je lepšia lineárna alebo axiálna?

V tomto ohľade je ťažké určiť víťaza, keďže obe pumpy dokážu podať určitý výkon a majú určitú životnosť. Kvalitu pumpy ovplyvňuje kvalita celkového prístroja a taktiež použitých dielov. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Lavorwash rozhodla vyvíjať obe technológie so snahou zabezpečiť vysoký výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť prístrojov.

Lavor PRO Hyper K 1409 XP
Pracovný tlak/ Tlak max. 140/180 bar  2030/2610 psi
Dodávaný výkon 540 l/h – 2,4 GPM
Výkon / Napájanie 2800W – 230 V – 50 Hz  – 1ph
RPM 2800 RPM
Maximálna teplota vpúšťanej vody 40 °C
Rozmery (d x v x š) mm 35 x 40 x 96
Hmotnosť 28 kg

Príslušenstvo a náhradné diely

Štandardné príslušenstvo

lavorpro-hyper-k-xp-standardne-prislusenstvo

Voliteľné príslušenstvo

lavorpro-hyper-k-xp-volitelne-prislusenstvo

Video a foto galéria

Foto galéria

lavorpro-m22-gunlavorpro-indirect-foam-lancelavorpro-foam-lancelavorpro-calibrated-sand