1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika
lenmar-lavorpro-dakota-r-xp

LavorPRO Dakota R 1211 XP

Model:

LavorPRO Dakota R 1211 XP

lenmar-lavorpro-dakota-r-xp

Všeobecné informácie o stroji

Vysokotlakový čistič s ohrevom vody Dakota R 1211 XP je výkonný prenosný prístroj, ktorý pracuje s tlakom 1740 psi vyvolávaným motorom s výkonom 3200W . Vertikálny horák s vysokoefektívnym oceľovým výmenníkom. Prístroj sa dodáva so vstavaným zásobníkom na čistiaci prostriedok, aby bol proces čistenia efektívnejší. Je určený pre profesionálnych užívateľov, ktorí kladú dôraz na kvalitne a rýchlo prevedenú prácu počas náročných dní – vďaka jeho mosadzným axiálnym čerpadlám a oceľovým piestom potiahnutým keramikou.

 • Tri oceľové piesty potiahnuté keramikou, mosadzné axiálne čerpadlo s hlavicou a vstavaný obtokový ventil
 • Sacie a výtlačné S.S. ventily
 • Vertikálny horák s oceľovým výmenníkom
 • Nízkonapäťový systém Total Stop s odkladom vypnutia
 • Nastavenie teploty vody
 • Dieslové čerpadlo s obtokovým ventilom
 • Kontrolka hladiny paliva
 • Bezpečnostný ventil
 • Zabudovaná nádrž na čistiaci roztok pre nepriame nasávanie
 • Regulátor tlaku
 • Glycerínový tlakomer
 • Analógový ovládací panel
 • Kábel s dĺžkou až 5 metrov a praktickým držiakom
 • Praktický držiak príslušenstva
 • Držiak hadice
 • Ergonomická rúčka
 • Oceľový rám pre prácu v náročných podmienkach
 • Trváce materiály zabezpečujú dlhú životnosť prístroja a odolnosť voči oderom a bežným nárazom
 • Kolieska nezanechávajú šmuhy a špinavé stopy

totalstop24v Nízkonapäťový systém TotalStop s možnosťou oneskorenia a inteligentným vypnutím:

Predchádzanie rýchlemu a viacnásobnému štartovaniu a vypínaniu prístroja (motora a čerpadla) vždy, keď je stlačené tlačidlo na pištoli. Odklad štartu o 15 sekúnd. V prípade, že prístroj nie je používaný po dobu 20 minút alebo sa vyskytujú výpadky v tlakovom okruhu, prístroj sa automaticky vypne a kontrolný panel sa odpojí. Slúži na prevenciu škôd, šetrenie elektrickej energie, bezpečnosť a predĺženie životnosti čerpadla
axial-pumpAxiálne čerpadlo

Vysokotlakové čističe s ohrevom vody
Vysokotlakové čističe s ohrevom vody sú najlepším pomocníkom pri čistení zažratej špiny alebo nečistôt nerozpustných vo vode. Vhodné na rozličné použitie a ideálne pre použitie v náročných odvetviach, ako poľnohospodárstve, potravinárstve a staviteľstve.

Vynikajúce pre čistenie veľkých pracovných strojov a pomôcok, ako napríklad farmárske traktory a dopravné prostriedky, motory a náradie, odstraňovanie živočíšnych a rastlinných nečistôt (v stajniach aj v potravinárskom priemysle), čistenie ťažkých stavebných strojov (cementové miešačky, bagre, žeriavy atď.). Pre potreby potravinárskeho priemyslu dokážu tieto vysokotlakové čistiace stroje zabezpečiť efekt hygienickej čistoty.

Prečo vysokotlakový čistiaci prístroj s ohrevom vody?
Potreba použitia horúcej vody je nevyhnutná kedykoľvek chcete odstrániť mastnú alebo výnimočne zažratú špinu za čo najkratší čas. Čistiaci účinok horúcej vody omnoho prevyšuje čistiaci účinok vody studenej (až do výšky 50% pri vybranom druhu nečistôt), pretože teplo napomáha odstraňovaniu špiny. Tepelný efekt na povrchu spôsobuje taktiež urýchlenie schnutia.

Vďaka použitiu vysokotlakového čističa s ohrevom vody je možné skrátiť umývací čas, lepšie vyčistiť vodeodolnú špinu, skrátiť čas schnutia a šetrenie čistiaceho prostriedku, z čoho vyplýva, že zároveň s kratším časom čistenia sa znižujú aj náklady a spotreba vody.

Ako vybrať vysokotlakový čistič? Je lepší vysoký tlak či dodávaný výkon?

Správne kritériá pre výber vysokotlakového čističa nachádzame v efektivite jeho čistiacich schopností. Tie sú najviac ovplyvnené dodávaným výkonom (množstvo vody dodanej čerpadlom za jednotku času) a tlakom vody (uvádzaným v litroch za hodinu l/h vody na umývaný povrch). Čím vyšší je dodávaný výkon, tým rýchlejšia je fáza umývania (a je potrebné menej drhnutia); čím vyšší je tlak, tým hlbšie je čistenie (a lepšie odstraňovanie hĺbkových nečistôt)

V praxi je bežne kladený dôraz iba na veľkosť tlaku vody (aj kvôli nákladom stúpajúcim s veľkosťou pumpy), avšak dodávaný výkon je taktiež dôležitým faktorom, na ktorý treba hľadieť pri výbere vysokotlakového čistiaceho prístroja.

Ako vybrať typ pumpy? Je lepšia lineárna alebo axiálna?

V tomto ohľade je ťažké určiť víťaza, keďže obe pumpy dokážu podať určitý výkon a majú určitú životnosť. Kvalitu pumpy ovplyvňuje kvalita celkového prístroja a taktiež použitých dielov. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Lavorwash rozhodla vyvíjať obe technológie so snahou zabezpečiť vysoký výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť prístrojov.

Lavor PRO Dakota R 1211 XP Lavor PRO Dakota R 1511 XP
Pracovný tlak/ Tlak max. 120/150 bar  1740/2175 psi 150 bar 2175 psi
Dodávaný výkon 660 l/h – 2,91 GPM 660 l/h – 2,91 GPM
Výkon / Napájanie 3200W – 230 V – 50 Hz – 1ph 4000W – 400 V – 50 Hz – 3ph
Typ čerpadla / RPM MPBX2 / 2800 RPM MPBX2 / 2800 RPM
Maximálna teplota vpúšťanej/vypúšťanej vody 40 / 140 °C 40 / 140 °C
Rozmery (d x v x š) 75 x 58 x 103 cm 75 x 58 x 103 cm
Hmotnosť 74 kg 76 kg

Príslušenstvo a náhradné diely

Štandardné príslušenstvo

lenmar-lavorpro-dakota-r-1211-xp-standardne-prislusenstvo

Voliteľné príslušenstvo

Video a foto galéria

Foto galéria