1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika
lenmar-lavorpro-columbia-r-foam-lp

LavorPRO Columbia R Foam 1211 LP

Model:

LavorPRO Columbia R Foam 1211 LP

Všeobecné informácie o stroji

Vysokotlakové čističe radu Columbia R Foam 1211 LP sú výkonné prenosné prístroje, vybavené 4 pólovým motorom s tepelnou ochranou. Majú zabudovaný systém na tvorbu peny a regulátor tlaku, ktoré zabezpečujú efektívne čistenie penou a zvýšenie účinnosti čistiaceho prostriedku.

Je určený pre profesionálnych užívateľov, ktorí kladú dôraz na kvalitne a rýchlo prevedenú prácu.

 • Štvorpólový elektrický motor (1450 RPM) s tepelnou poistkou
 • Čerpadlo s poniklovanou mosadznou hlavou, troma keramickými piestami, vstavaným obtokovým ventilom a tesnením odolným voči vysokým teplotám
 • Systém Total Stop
 • Sacie a výtlačné ventily z nehrdzavejúcej ocele (S.S.)
 • Kábel s dĺžkou až 5 metrov a praktickým držiakom
 • Praktický držiak príslušenstva
 • Regulátor tlaku
 • Glycerínový tlakomer
 • Galvanizovaná oceľová konštrukcia
 • Kryt z nehrdzavejúcej ocele
 • Ergonomická rúčka
 • Trváce materiály zabezpečujú dlhú životnosť prístroja a odolnosť voči oderom a bežným nárazom
 • Kolieska nezanechávajú šmuhy a špinavé stopy

Vysokotlakové čističe radu Columbia R LP sú dodávané v troch výkonnostných kategóriách. Rozdiel je predovšetkým v podávanom výkone prístroja a v štandardnom vybavení.

Vysokotlakový čistič Columbia R FOAM 1211 LP je jednofázový a postráda vodné chladenie motora. je dodávaná s hadicou na čistiaci prostriedok, vďaka ktorej je možné vytvoriť hustú penu a tak vykonávať efektívne hĺbkovočistiace práce.

Je možné doobjednať držiak vysokotlakovej hadice, ktorý sa dá namontovať priamo na prístroj.

crankshaftLineárna Pumpa

K pohybu piestov (3ks) dochádza prostredníctvom systému ojníc a kľukového hriadeľa. Pozdĺžna os piestu (umiestnená v rovnakej úrovni alebo lineárne) je kolmá k osi otáčania motora, a tak oveľa univerzálnejšie znáša dodávanie vysokých objemov (od 21 l / min) a má lepšie samonasávacie schopnosti.
motor-low-rotation-speedNízkootáčkový motor
Elektrický motor prenáša rovnaký počet otáčok čerpadla. Štvorpólový motor využíva nižšiu rýchlosť otáčania komponentov (1400 otáčok za minútu pri 50 Hz alebo 1750 otáčok za minútu v prípade 60 Hz), čo poskytnutie dlhšiu životnosť čerpadla a predlžuje životnosť motora.
totalstopSystém Total Stop
Uvoľnením kohútika dôjde k automatickému zastaveniu pumpy, čo predchádza poškodeniu počas obtokovej fázy chodu. Stlačením kohútika sa vysokotlakový čistič znova naštartuje. Maximálna ochrana pumpy

HERITAGE LINE

Línia produktov Lavor PRO HERITAGE je vyrábaná v súlade s filozofiou „menej je viac“. Všetky produkty sú určené pre zákazníkov, ktorý hľadajú vysokotlakový čistiaci stroj a nie sú ochotní pristupovať na kompromisy. Prístroje sú vybavené kovovou rúčkou po obvode prístroja schopnou uniesť prípadný náraz alebo pád.

Všetky modely línie LavorPRO Heritage kombinujú to najlepšie z technológie Lavorwash s jednoduchými a trvácimi rámami prístroja, ktoré sú schopné odolať rozličným poveternostným podmienkam. Sú taktiež odolné voči hrdzi.

V línii LavorPRO Heritage sa nachádzaj jeden model s 2800 RPM (Mystic) , štyri modely s 1450 RPM (Columbia  R, Hyper C, Ohio a Utah), jednofázové a trojfázové stacionárne tlakové čističe s galvanizovaným rámom alebo s rámom z nehrdzavejúcej ocele AISI 304 (MCHPV a MCHPX) a široká škála spaľovacích motorov s výkonom až do 13 koní.

Ako vybrať vysokotlakový čistič? Je lepší vysoký tlak či dodávaný výkon?

Správne kritériá pre výber vysokotlakového čističa nachádzame v efektivite jeho čistiacich schopností. Tie sú najviac ovplyvnené dodávaným výkonom (množstvo vody dodanej čerpadlom za jednotku času) a tlakom vody (uvádzaným v litroch za hodinu l/h vody na umývaný povrch). Čím vyšší je dodávaný výkon, tým rýchlejšia je fáza umývania (a je potrebné menej drhnutia); čím vyšší je tlak, tým hlbšie je čistenie (a lepšie odstraňovanie hĺbkových nečistôt)

V praxi je bežne kladený dôraz iba na veľkosti tlaku vody (aj kvôli nákladom stúpajúcim s veľkosťou pumpy), avšak dodávaný výkon je taktiež dôležitým faktorom, na ktorý treba hľadieť pri výbere vysokotlakového čistiaceho prístroja.

Ako vybrať typ pumpy? Je lepšia lineárna alebo axiálna?

V tomto ohľade je ťažké určiť víťaza, keďže obe pumpy dokážu podať určitý výkon a majú určitú životnosť. Kvalitu pumpy ovplyvňuje kvalita celkového prístroja a taktiež použitých dielov. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Lavorwash rozhodla vyvíjať obe technológie so snahou zabezpečiť vysoký výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť prístrojov.

Lavor PRO Columbia R FOAM 1211 LP
Pracovný tlak/ Tlak max. 120/150 bar
Dodávaný výkon 660 l/h
Výkon / Napájanie 3000W – 230 V – 50 Hz  – 1ph
Typ čerpadla / RPM MP3 Ni/ 1450 RPM
Čerpadlo čistiaceho prostriedku 2 x 15 bar – 48 W
Rozmery (d x v x š) 50 x 90 x 83 cm
Hmotnosť 42 kg

Príslušenstvo a náhradné diely

Štandardné príslušenstvo

lenmar-lavorpro-columbia-r-foam-1211-lp-standardne-prislusenstvo

Video a foto galéria

Foto galéria