1140px_12Col_10Gutter-ver3-rezy_03
telefonny-kontakt-lenmar-solution +421 918 810 872 adresa-lenmar-solution Prúdová 10, Bratislava facebook-lenmar-solution #cistiacatechnika

Parné čističe

parný čistič lavor pro prierez

Profesionálne parné čističe značky Lavor Pro sú vhodné na odmastňovanie a sanifikáciu akýchkoľvek objektov alebo povrchov jednoduchým, ekologickým a definitívnym spôsobom.

Rada parných čističov GV sa dodávajú s elektrickými generátormi produkujúce sýtu paru pri tlaku 10 atmosfér a 180°C teplote.

Sú vhodné pre potravinársky a pekársky priemysel, pre súkromné a verejné použitie, pre farmaceutický a strojársky priemysel, pre mliečne závody, pre stavebné odvetvie, a tak ďalej…

V jednotlivých sekciách sme zhrnuli najčastejšie kladené otázky od zákazníkov spolu s princípmi fungovania parných čističov a taktiež popis jednotlivých vlastností strojov pre ešte lepší prehľad.

Ak by Vás ešte zaujímali akékoľvek informácie ohľadom parných čističov, neváhajte nás kontaktovať. Ochotne poradíme a navrhneme pre Vás optimálne riešenie na mieru.

Ponuka parných čističov

info: stroje sú zoradené hierarchicky podľa výkonu

Lavor Pro GV Etna 4000

Lavor Pro GV 3,3M Plus

Lavor Pro GV Vesuvio

Lavor Pro Kolumbo

Na všetky stroje poskytujeme záručný a pozáručný servis a taktiež dostupné náhradné diely a príslušenstvo

Popis vlastností zametacích strojov

Priebeh hodnoty produkcie pary

Regulátor teploty

Regulátor teploty

Teplota pary je nastavovaná elektronickým regulátorom – to dovoľuje dosiahnuť zvhlčenú paru (nízka teplota) ak je potrebná väčšia kinetická energia alebo nasýtenú paru ak je potrebné aplikovať trocha vody na povrch.

Tlakomer pary

Tlakomer pary

Je ľahko viditeľný na stroji a prehľadne interpretuje rôzne fázy tlaku vo vnútri bojlera.

Vypúštací ventil

Vypúšťací ventil

Umožňuje kompletne vyprázdniť obsah bojlera (nemožné skrz parnú pištoľ). Týmto spôsobom je možné odstrániť zostatkovú vodu a vodný kameň z povrchov stien a cievky. Ventil sa dá otvoriť iba keď bojler nie je horúci.

Neobmedzená autonómia stroja

Neobmedzená autonómia

Bojler je dopĺňaný priebežne vodným čerpadlom, ktoré dodáva vodu z externej vodnej nádrže. Tento systém umožňuje neobmedzenú autonómiu, pretože nie je potrebné vypnúť parný generátor a čakať na pokles tlaku aby sa mohla voda doplniť. Automatická regulácia doplní bojler, keď to je potrebné.

Roztok

Roztok

Vďaka prítomnosti sekundárnej nádrži a čerpadlu, je možné pridať čistiacu chémiu do parného prúdu, podporujúca odstraňovanie prachu a špiny.

Integrované vysávanie

Integrovaný sací systém

Špina je nasávaná do vnútra nádrže integrovanej v stroji.

Minimálny garantovaný tlak

Minimálny garantovaný tlak

Výkon parných generátorov sa normálne znižuje pod konzistentným odberom pary, pričom u strojov je garantovaný minimálny tlak, ktorý stroj bude vždy poskytovať aj maximálnej záťaži.

Integrovaná nabíjačka batérie

Integrovaná nabíjačka

Niektoré modely sú vybavené integrovanou nabíjačkou, niektoré len predprípravou na aplikovanie

Integrovaná batéria

Integrovaná batéria

Sú bezúdržbové a nepožadujú osobitné miesta definované nariadeniami pre nabíjanie batérií

Možnosť vyskúšania vlastností strojov priamo v teréne

Otázka: Je lepší parný generátor alebo vysokotlakový čistič s ohrevom vody ?

Pred výberom stroja je potrebné zvážiť kde a ako bude stroj používaný a aké sú priority aplikácie. Či je väčší dôraz kladený na pracovnú rýchlosť a nákladovosť práce alebo množstvo vzniknutého odpadu počas procesu čistenia.
Parný čistič všeobecne pracuje pri vyšších teplotách (180°C) tým dokáže povrch účinne dezinfikovať a aj spotreba vody je nižšia. Taktiež je možné použiť parný čistič aj v interiéri. Vysokotlakový čistič je možné aplikovať iba v exteriéroch a pri čistení vzniká viac tekutého odpadu, ktorý je potrebné odstrániť. Z tohto uhla pohľadu je parný čistič efektívnejšia voľba, no na druhej strane ak je potrebné iba mechanické hrubé vyčistenie a opláchnutie povrchu, kde je potrebný aj vysoký tlak a nedbajúc na vzniknutý odpad, vysokotlakový čistič je rýchlejší pretože horúca para nemá významné mechanické pôsobenie na povrch, no má vyšší odmastňovací účinok.